| Sophie90 a întrebat:

Buna am un caine ciobanesc german are cam un an si jumatate si i doare f tare piciorul cineva care a mai pati asa cu un caine de aceeasi rasa spune ca nu se mai trateaza dar el este inca foarte tanar pentru boala asta imi poate spune cineva ce poate avea...pliz ca dau funda si restul fo mersi mult

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

@funky2.cresc ciobanesti germani, de vreo 35 de ani,si am intampinat o multime de probleme. daca nu s-a lovit,e clar o lipsa de calciu[e ''boala'' lor cea mai frecventa].tu nu ai spus daca are probleme cu picior din fata sau din spate[in general pe picioarele din spate se manifesta lipsa de calciu].in plus,la puii pana intr-un an,un an si jumatate este recomandata administrarea de calciu,interzis oasele,carnea de porc[gatita].in sfarsit, sunt o gramada de ''mici trucuri'' de care trebuie sa tii cont daca vrei sa ai un caine sanatos, de care sa te bucuri cu adevarat.

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Du-l la veterinar ca e cel mai indicat.eu cred ca are lipsa de calciu, din cauza ca nu i-ai dat mancare corespunzatoare.nu poti tine un ciobanesc german numai cu boabe.e cea mai mare prostie...

| Sophie90 explică:

Sczuma a1doru dar de unde stii tu ca il tzin numai cu boabe (granule)am pus intrebare pentru ceic are poate au trecut prin asta(oricum mersi pentru raspunsul tau...)

| Sophie90 explică:

Multumesc!

| GabytzA_6428 a răspuns:

Dul la veterinar s-ar putea sa sil fi lucsat sau sa ii fi intrat ceva in picior daca are un an e foarte sensibil la picioare