| anonim_4396 a întrebat:

Ce ceaiuri consumati si la ce sunt bune fiecare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, am o lista intreaga: deci, cimbrisor-pentru astm, sunatoare coada soricelului, galbenele, anghinare- pentru afectiuni renale, crusin pentru constipatie, cozi de cirese pentru marirea diurezei, adica pentru rinichi, pelin- pentru ficat, de tei pentru calmare si somn linistit, aceste ceaiuri le folosesc, nu le-am scris de dragul artei[-x, o zi bunawave

| PinkPanther a răspuns:

Verde, negru - slabire si inlocuitor cafea
soc - elimina apa din organism
urzica, galbenele - detoxifiant

| Bijou a răspuns:

Eu consum un ceai cu aloe vera si multe plante medicinale. Dintr-un pliculet, poti prepara 2 l de ceai http://forever-aloe-vera.eu/produs/33

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Orice ceai este bun atata timp cat e din plante naturale, nu pliculete sau granule.
Bye!

| Genuitoarea a răspuns:

Ceai verde- pentreu slabit si este foarte bun pentru organism
Ceai de tei- pentru ca il ador
Ceai de fructe de padure-pentru ca ma linisteste.
Preferatele mele:X:* sper cate.am ajutat pupii>big grin

| Anabellasos a răspuns:

Ecoland.Bun si rece, bun si cald tongue