supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ce fel de ceaiuri consumați sau ați încercat și v-au plăcut? big grin

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Verde, ginger, red bush

| RAY a răspuns:

Ceaiul negru, este recomandat in vt

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De tei si de busuioc, printre cele naturale.
Mai beau si de menta cu lamaie ori fructe de padure.
Imi plac ceaiurile in general, dar nu am baut nimic wow.

| Drimmero a răspuns:

Pot sa-ti zic care nu mi-au placut, ceai de pelin si ceai de ceapa, primul e atat de amar de zici ca sunt 10 paracetamoale dizolvate, iar al 2-lea e jale si ala, ma tineam de nas cand am baut, dar e eficient pentru tusea seaca, tuseam de cateva luni si cand am baut 3 zile la rand eram ca nou. De fel nu beau ceai, dar preferatul meu e ala de menta cu lamaie, cu mult suc de lamaie stors incat sa fie foarte acru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Gustul horror al ceaiului de ceapă se poate ameliora cu scorțișoară.winking

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici macar cu aia nu am simtit vreo schimbare. M-am tinut de nas si am dat gat sa scap mai repede, oricum mi se facuse scarba inca de cand era pe foc si am simtit aburii, dar totusi chiar iti trateaza tusea seaca, confirm

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Verde, negru, tei, macese, ceapa si nuci, ghimbir, lamaie, musetel, ceva lapte de... nu mai stiu exact denumirea, soc... si cred ca nu imi aduc aminte.
Ayahuasca se pune? laughing

| Nemessys a răspuns:

Cu,,foi de tei " happy și fără apa. Bun bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai verde cu vanilie si lamaie.
N-am baut ceai de multa vreme, dar am avut perioadele alea cand eram obsedata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai de mușețel, ceai de lămâie și ceai de tei.
Ceaiul de mușețel îl beau când sunt răcită, ca să evit să iau medicamente; ceaiul de lămâine pentru detoxificere și pentru slăbit, iar ceaiul de tei pentru somn atunci când nu pot să adorm.

| DeathOfDreams a răspuns:

Aromă de vișine și rom.

| Jade20 a răspuns:

Ceai negru indian, ceai de menta, ceai de fructe negre de padure.

| Grinti a răspuns:

Lavanda si salvie sunt foarte bune