| anyway18 a întrebat:

Ce faceti? Am si eu o nelamurire. Imi intarzie menstruatia, azi a fost deja a 6-7 zi de cand trebuia sa imi vina, am avut contacte sexuale, insa protejate, am acele simptome de dinainte, insa nimic. Am un ciclu regulat insa de vreo 3-4 luni imi mai intarzie cate 2-3 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Deja e o intarziere destul de mare. Mai asteapta 2-3 zile, fa apoi doua teste de sarcina din prima urina de dimineata, in doua zile diferite (nu exista metoda ed contraceptie 100% sigura, deci o sarcina e posibila) si in ziua ultimului test, dar nu mai tarziu de ziua 12 de intarziere, du-te la ginecologul tau

| anyway18 explică (pentru Brigaela):

Si in timpul actului sexual..si-a dat drumul dupa ce a scos

| Brigaela a răspuns (pentru anyway18):

Atata timp cat folositi prezervativ cum ai spus, nu conteaza cand ejaculeaza, faptul ca ejaculeaza afara nu imbunatateste siguranta prezervativului.

| xAlessia a răspuns:

Buna!
Se mai intampla sa intarzie mai mult de 2 -3 zile. daca dureaza mai mult de 2 sapt ar fi bine sa iti cumperi un test sau sa mergi la medic sa vezi care e problema.

| anyway18 explică (pentru xAlessia):

Mi'a mai intarziat cand eram mai mica vreo 2 saptamani, dar atunci nu aveam nici o viata sexuala laughing Dar tinand cont ca a fost protejat..si doar nu e prima data.

| xAlessia a răspuns (pentru anyway18):

Pai atunci e greu sa gasesti cauze..sunt multi factori care dauneaza..cum ar fi stresul, medicamentele..etc

| anyway18 explică (pentru xAlessia):

Da.ms pentru sfaturi :*