| Carolina1972 a întrebat:

Buna TPU! Ce părere aveți despre anestezia epidurala? Afectează bebelușul? Este pe bune ca nu simți durere dacă naști natural cu aceasta anestezie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu afecteaza bebelusul deloc.
Se face de peste 50-60 de ani si nu a afectat niciodata bebelusul, dar ajuta mama sa aiba o nastere mai usoara.

| Goete a răspuns:

Printre posibilele efecte adverse / complicatii este paralizarea sau moartea mamei. Trebuie semnat un document ca iti asumi riscul, in mod sigur si in Romania.
Bafta

| paulneamtu a răspuns:

Nu te speria carolina ca sunt medic si iti zic eu ca e sigura si nedureroasa.sanatate la copil. sa nu fie de deochi