| anonim_4396 a întrebat:

Ce riscuri implica anestezia epidurala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Pai nu e chiar asa simpla riscuri sunt oricand si la alte tipuri de anestezii dar la asta poate sa-ti atinga un nerv, te poti paraliza sau ramane cu urmari, dureri de cap, ameteli, dureri ale locului unde ti-a fost facuta injectia, mai bine sa fi anesteziat general, sa dormi sa nu vezi nimic eu nu as opta pentru altfel de anestezie si am facut anestezii dar de fiecare data am optat pentru. cea generala pentru.ca si asa mi-a fost foarte frica dar sa fiu constienta la cea epidurala imi era si mai frica.

daniela
| daniela a răspuns:

Cred ca aici este cel mai bine explicat totul http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=44

auran
| auran a răspuns:

Sa speram ca nimeresti un anestezist care stie ce face!
eu de exemplu am ramas pentru un timp de 1 an cu o sensibilitate a locului unde a fost facuta si cu dureri puternice de cap (este de preferat sa nu misti capul 2-3 ore dupa aceea)