| dydyyyy a întrebat:

Simti ceva cand nasti prin cezariana? cum iti face anestezia? recuperarea dupa operatie e dureroasa?

2 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Tipul de anestezie il poti decide tu, adica alegi ori o anestezie generala ori o rahianestezie(in coloana). Prin alegerea metodei a doua iti poti vedea bebele imediat dupa ce il scoate. Recuperarea e destul de dureroasa, vei avea si o sonda urinara in prima zi si nu ai voie sa faci efort deloc in perioada de dupa cezariana pana se cicatrizeaza taietura cat de cat.

| PsyhoLynxLynx a răspuns:

Te anesteziaza si nu timti nimic, dar supa operatie trebuia sa ai grija sa nu-ti " crape operatia " adica sa nu faci efort. Atata tot.