| DenIsa_Deny_1996 a întrebat:

ce parere aveti despre crema " Gheara ursului"? adica daca va'ti taiat in cioburi si aveti rani. as putea sa ma dau cu ea? are vreun efect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu. Risti sa te infectezi. Cel mai bine dezinfecteaza cu betadina, dar ai grija sa nu ai vreo bucatica de ciob in rana. Si fugi si la un doctor sa iti dea o reteta cu oxacilina si sa iti faca un vaccin antitetanos.