| 1flower a întrebat:

Ce sa faci daca te-ai taiat cu cioburi de sticla

2 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Dezinfectezi zona cu alcool sanitar din interior spre exterior si daca e foarte mare taietura, pune bandaje in jurul zonei pentru a nu se infecta. ^^

| Astella a răspuns:

Atentie: Mai intai iei o bucata de pansament,nu vata si cu spirt sanitar dezinfectezi in jurul ranii, circular, nu pui alcool pe ranu, nu si trebuie sa dai rana sub un jet de apa distilata sau apa normala fiarta scoti ciobul cu o penseta sterila, daca este si deasupra ranii te bandajezi cu pansament steril...si gata asta am invatat-o la ora de bio...