| adiiitimisoara a întrebat:

Buna TPU ce pasta de dinti imi recomandati pentru albire adica ce pasta folositi voi si v-a dat vreun rezultat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu este foarte bun pentru albirea dintilor si are grija si de gingii, caci e un bun dezinfectant. Totul e sa nu abuzezi si sa nu freci cu forta si apasat pe dinti si gingie.

5 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Spala-te cu orice pasta de dinti buna (Colgate, Aquafresh, Parodontax etc.) timp de 5 minute. Dupa, pui bicarbonat pe periuta si te freci pana cand vezi ca s-au albit dintii.

Eu asa facwinking.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| JustMe47 a răspuns:

Dentistul!

| StamateAlina1987 a răspuns:

Eu folosesc o pasta de dinti de la Thursday Plantation, pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai si sunt foarte multumita de ea.
Dupa ce o folosesti odata, o sa devina pasta de dinti ta preferata

| xDyanne a răspuns:

Orce pasta de dinti eu folosesc Colagate iar bicarbonat nu folosi pentru ca subtiaza gingiile mi-a zis dentistul deci ai grija de dinti cand mananci bomboane asteapta sa se topeasca nu le roade.