| anonim_4396 a întrebat:

ce sport pot face daca am scolioza?

Dau fundita.
Ps. In afara de gimnastica medicala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Gimnastica medicala este cea mai buna solutie. In timp, dupa ce te vei invata, iti vei da si tu seama cat de eficienta si usoara este. In acelasi timp este si cea mai sigura metoda terapeutica, sub indrumarea unui specialist.

| Charlotte_Sarra_1999 a răspuns:

Din păcate nu poți face prea multe sporturi. Gimnastica medicala e esențiala în refacerea ta completa, asa ca mai bine ai continua- o. Sper ca vei putea face curând sporturi avansate.
Iti recomand înotul. : ) Poți face de- asemenea exerciții pentru întărirea mușchilor.