| Dyssy a întrebat:

daca fac gimnastica medicala sa zicem jumatate se ora-o ora pe zi in cat timp se trateaza scolioza? A mea este mica si nu are foarte multe grade. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bogdan_Bogdi_1998 a răspuns:

Asta depinde cat control ai asupra propriei tale coloane. Foarte bine, fa cat mai mult sport ce necesita statul drept cum ar fi alergatul. Scolioza se trateaza cam in 2 saptamani daca zici ca e una mica. Daca se intampla doamne fereste sa nu isi revina, prelungeste-o pana la o luna.