| Laurentiu_Oprean_1993 a întrebat:

BUNA TPU! Cine se pricepe la SALA ( Fitness )?, am auzit ca daca iti pui folie alimentara pe coapse si pe burta poti slabi mai repede cand alergi cu ele, am auzit ca e posibil sa apăra vergeturi, nu vreau asta: 1) daca alerg doar o zi pe saptamana cu folie de aia are ceva? ( restu alerg normal )
2) daca nu folosesc folie si alerg aproximativ 2 km pe zi in cat timp dau burta jos?
3) cat sa alerg si cate abdomene sa fac ca sa pot slabi intr-o luna?
4) daca e sa faci vergeturi, cum scapi de ele sau cu ce sa ma dau inainte sa pun folia?
Dau funda! Va multumesc si vreau răspunsuri sincere de la cineva care stie, astept cat mai multe si cat mai bune răspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Neem a răspuns:

Buna. Si eu am folosit trucul asta cateva saptamani si chiar merge.Se vede destul de bine la centimetru. Problema e ca eu am auzit de la unele persoane ca poti sa faci apa la rinichi de la ea, asta a fost unul din motivele pentru are nu am mai folosit-o.Despre vergeturi nu stiu ce sa spun, eu le aveam deja cand am inceput sa folosesc asta laughing. Acum depinde si cat de mare e burta. Intr-o luna nu o sa o dai jos, e prea mica perioada de timp si, parerea mea, nu te baza doar pe abdomene. Astea lucreaza doar o parte a abdomenului. Cauta pe net exercitii si o sa gasesti destule ..Pff nu am ideea cum sa scapi de vergeturi. Poate cu ceva creme sau exercitii, nu stiu exact. Sper ca ti-am fost de ajutor