| GulDan a întrebat:

E adevarat ca sala nu te ajuta sa slabesti? Din cate am auzit nici daca faci abdomene nu scapi de burta ci doar daca alergi... oare o fi adevarat?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează foarte mult ce mănânci, eu mănânc tot ce prind și fac sală în fiecare zi, m-am îngrășat 5kg în mai puțin de 3săptămâni deci sala nu te ajută să slăbești decât prin exerciții specifice și alimentație corectă - consultă antrenorul tău, spune-i ce știi despre tine, metabolismul tău, alimentație și programul obișnuit iar el îți va recomanda un program pentru ce vrei să faci tu corpului tău.

| dragos38 a răspuns:

Da,pe langa abdomene trebuie sa mai faci si alergare si inot daca ai unde.

| dragos38 a răspuns:

Grasimea se subtiaza uniform, de pe tot corpul nu doar de pe burta deci dureaza

| GulDan explică:

Ms ca imi dati sfaturi dar sa-mi raspunda si cineva la intrebarii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GulDan):

Gandeste-te logic, orice arde calorii ajuta sa slabesti. La sala arzi calorii => te ajuta.

Daca ce mananci zilnic are mai putine calorii decat arde corpul tau + ce arzi la sala => slabesti, altfel nu.

Ideea e ca exercitiile cardio ( cum ar fi alergatul ) ard mai multe calorii decat trasul de fiare, de-aia se considera ca ajuta la slabit mai mult.

1 ora de alergat = cam 900 kcal arse, 1 ora de fiare = cam 300 kcal arse

1 ora de abdomene = si mai putin

| KrEaThYvE a răspuns:

Http://www.eva.ro/......39101.html aici gasesti niste exerciti sa slabesti

| Hades98 a răspuns:

Prima data... abdomenele te ajuta sa iti lucrezi abdomnul nu sa slabesti...
Daca totus vrei sa slabesti iesi si alearga... si fa miscare si totus... ai si grija la alimentatie ta.
Baftawinking

| SimpluAndrei a răspuns:

Fa kangoo jumps sau cum le-o zicewinking

| alexLG a răspuns:

Da este adevarat cand alergi slabesti! Iti dau un sfat..., cand alergi pe caldura ia-ti o foita pe tine imbracate mai gros (fara pantaloni lungi) doar o foita pentru a incalzi mai repede corpul si a elimina de 2 ori mai mult grasimea. Zic din propria experienta si renunta la dulciuri si mananca mere si banane! Funda?