| caloianudelia742 a întrebat:

Cu ce sa incep,acum mai putin de o saptamana am intretinut acte sexuale cu iubitul meu, virgina fiind. Himenul meu inca nu este in totalitate rupt. Am facut sex neprotejat. Astazi am facut un test de sarcina si a iesit ca negativ(nu sunt gravida). De cateva zile simt o mancarime in zona genitala, suportabila dar destul de deranjanta...mama iubitului meu mi-a spus sa nu bag degetul sa ma spal inauntru si asta am facut pana azi, cand nu am mai suportat mancarimele si am incercat sa vad ce am. Cand am scos degetul mi-a iesit o substanta vaginala alba, lipicioasa si groasa..stiti despre ce vorbesc. Cat despre mancarimi inca isi aveau locul asa ca m-am dus in oglinda sa vad daca se afla ceva acolo...toata partea himenului si inauntru era acoperita de un fel de strat alb,branzos si putin lipicios. Sincera sa fiu m-am speriat foarte rau,am incercat sa o indepartez cu betisoare de urechi inmuiate in spirt dar ma ustura foarte tare apoi am luat o penseta inmuiata in spirt si am inceput sa ma curat,am reusit cat de cat dar acel strat a mai ramas si inauntrul himenului,m-am interesat pe internet si mi-a rezultat ca pot avea o infectie vaginala,mai exact candida genitala nu stiu ce sa fac,sunt foarte speriata, mamei nu ii pot spune de asta pentru ca cel mai posibil si ar da seama ca am facut sex, pot merge la ginecolog cu iubitul meu si cu mama lui? Fara sa afle mama stiti cumva ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Trebuie să vorbești cu mama ta, căci oricum va afla și să mergi la un ginecolog.
Sau mama iubitului tău, caută un ginecolog și plătește totul! Eventual dacă nu cere buletin și vă crede pe cuvânt, spuneți că ești majoră sau că în scurt timp devii majoră!
Sănătate!

| Bondarel99 a răspuns:

Nu ai de ce sa te sperii, infectiile pot aparea oricand chiar si daca nu ai facut sex. Nu iti pun viata in pericol dar trebuie sa scapi de ele, asa ca ii poti spune mamei ca ai pur si simplu o infectie, iar daca te duci la medic ii ceri sa pastreze confidentialitatea.