| Alexiis a întrebat:

Buna TPU`. kiss...Cu ce trece rapid o zgarietura?
Gen unguent sau ceva de genu` si daca imi puteti spune si numele unguentului (cremei, etc.)
Mersiii`.
Cel mai bun raspuns=Funditsaaaa :-x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Daca vrei ceva de la farmacie cel mai bun este: Baneocin-pudra

8 răspunsuri:
| vladimir74 a răspuns:

Unguent de galbenele

| Alexiis explică (pentru vladimir74):

Am folosit.Dar nu mi-a trecut. Am o zgarietura de 2 zile si am incercat cu unguentul de galbenele. Nu prea se vad schimbari.sad

| AmbarusAna a răspuns:

Buna. Poti folosi Crema Nidoflor pentru cosuri, orice fel de rana la nivelul pielii. In cazul cosurilor nu iti va ramane semn dupa vindecare, coaja se va desprinde usor intr-un timp scurt si pielea va fi ca inainte.

| Alexiis explică:

Mai exact pentru ce e bun Baneocin-pudra? Pentru zgarieturi in special sau/si pentru alte rani ale pielii in zona feței? happy

| SaveTheNature a răspuns (pentru Alexiis):

Este bun pentru cicatrizarea si vindecarea ranilor.Deci grabeste vindecarea rqanilor de orice tip( zgarieturile fac parte din categoria ranilor) Zgarietura este "rana produsa mecanic"
Baneocin -pudra este perfect pentru zgarieturihappy

| Alexiis explică (pentru SaveTheNature):

Este bun pentru copii? Am 12 ani.

| SaveTheNature a răspuns (pentru Alexiis):

Da e bun.

| Alexiis explică (pentru SaveTheNature):

Este ieftin si bun! Mulțumesc frumos! kiss