| dulcica2 a întrebat:

Este ok sa ma duc la solar timp de o saptamana fara pauze? (vreau sa capat un bronz rapid) Fundita! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ađrian90 a răspuns:

Du-te de maxim de 3 ori pe săptămână... Cu mici pauze, o zis da, o zi nu! Şi nu înţeleg de ce vrei să mergi atât de mult la solar, înţeleg că vrei să te bronzezi, dar prea mult bronz strică...
Ştii tu "Legumele sunt bune, dar prea multe strică"

6 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Nu este ok. Iti risti sanatatea.

| neutrino a răspuns:

Adica te bagi la solar si nu mai iesi de acolo o saptamana? Interesant experiment si sigur dupa aceea nu vei mai ajunge la mare, ci la spital!

| aumih16 a răspuns:

Nu e bun solarul! sa stii! iti distruge sanatatea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cred ca nu realizezi ce vrei sa faci.
De doua ori pe saptamana cred ca iti e suficient(in cazul in care nu vrei sa te trezesti cu arsuri, ten imbatranit si un eventual cancer de piele). Bronzul nu il obti cand vrei tu, ci treptat. E recomandat sa faci 20 de sedinte a cate 20 de minute fiecare, nu mai mult.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Nu, nu te duce in fiecare zi timp de o saptamana. E un risc foarte mare de a face cancer la piele

| Leatherleader a răspuns:

Nu, nu este deloc ok.