| kitishor a întrebat:

cum as putea sa ma bronzez la soare mai repede? pentru ca e vara. nu vreau sa-mi spuneti de solar, autobronzant. vreau metode la soare. cum ar fi sa ma ud si sa stau la soare. spuneti-mi metode!
funda!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

OF, pai bronzatul se face si-n functie de tenul tau. Unii se bronzeaza foarte repede fara mari eforturi, iar altii pot sa stea si-o zi intreaga la plaja fara mari rezultate. In afara de a sta o zi la bronzat (ori dimineata pana in ora 1; ori seara dupa ora 4 deoarece specialistii ne spun sa nu stam intre orele de varf 2-4 in soare, deoarece atunci este cel mai puternic si ne putem arde). Nu uita de crema de soare!

| Lyndsey a răspuns:

Eu m-am udat cu apa, si m-am bronzat foarte repede.Eu am genu` de piele de care nu se prinde bronzul repedehee hee. Poti incerca si cu ulei de masline, pentru ca la mine a functionat. Poti folosi si crema de soarewinking. bafta.pup.happy

| GIRLBELIEBER a răspuns:

Depinde cat de cald e afara sa stii ca si cu un vant cald te poti bronza depinde chiar si de piele daca te prinde repede sau nu....in locul tau as folosi un ulei de bronzat am inteles ca cei care se bronzeaza repede le foloseste uleiul daca nu te bronzezi repede ar
Daca ai pielea alba si te bronzezi greu, inseamna ca produci melanina putina. Ceea ce inseamna ca ai o protectie scazuta. Adica n-ar trebui sa stai la soare. Nu deloc, dar nu mult. Oricat de neplacut ar suna, esti o persoana care nu va fi niciodata "neagra" dupa vara, decat daca te supui unui risc crescut de afectiuni ale pielii. Daca exagerezi, peste 10 ani s-ar putea nu neaparat sa ai cancer (Doamne fereste) dar sa fii plina de alunite si pete inestetice, iar pielea sa fie imbatranita. Si sa fim seriosi, solarul (cu o cantitate de ultraviolete mai intensa decat lumina naturala) si uleiul de masline (care nu reprezinta o protectie impotriva UV) sunt mituri, nascute din ignoranta celor prea tineri care fac ce aud de la prieteni, nu ceea ce spun persoanele avizate care au studiat subiectul.
ioana zbranca (17:41:17, 31.05. 2011) a raspuns:

salut...si eu (avea-m)aceeasi problema pana acum ca-ti va ani cand am inceput sa merg la solar, la inceputul verii merg si-mi fac 2 sau3 sedinte la solar si pe urma sunt ok toata vara.nu am probleme, ma bronzez uniform si nu mi se ia pielea, iar bronzul dureaza ma mult.pup
Luciana (10:27:08, 30.05. 2011) a raspuns:

Si eu am o piele foarte alba si ma bronzez destul de greu, insa am observat ca daca stau la soare progresiv, in fiecare zi mai mult si folosesc ulei de masline pe post de lotiune bronzanta, intr-o saptamana nuanta pielii mele se schimba cu cel putin doua tonuri. Asta e calea cea mai sigura daca nu vrei sa iti expui pielea arsurilor solare. trebui sa folosesti apa [

| kitishor explică (pentru GIRLBELIEBER):

Sti ce, eu voiam sa aud raspunsul tau, nu raspunsuri copiate dar na. multi sunt aia care se strofoaca sa faca falsuri