| lSarcastiquel a întrebat:

cum poti scapa de vergeturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Scapi chirurgical

| adinaciosescu a răspuns:

Daca vergeturile nu sunt foarte adanci poti folosi crema antivergeturi care contine levantica, salvie, lemn dulce, vita de vie, ulei din germeni de grau si reface elasticitatea pielii.Este produsa de TIS Farmaceutic SA. Fata mea a slabit dintr-odata sia ramas cu vergeturi urate pe coapse si solduri.A folosit aceasta crema si s-au estompat.
http://www.farmaverde.ro/......ic-p-13428

| EmanuelaZ a răspuns:

Din pacate nu se poate.

| Miki280 a răspuns:

Nu prea se poate, nu da bani multi pe creme diverse ca iti spun din propria experienta nu fac nimic acele creme. Mai bine ai intreba la plafar, stiam ca e un bitter suedez bun la plafar, eu nu l-am incercat dar cauta mai multe pareri pe internet.

| danielarimnea a răspuns:

Nu e adevarat! eu am avut vergeturi pe picioare si am folosit o crema ce mia recomandato un doctor de la mine din oras (depinde din ce oras esti) ma dadeam imediat dupa dusul ( de seara indicat ) si chiar sunt schimbata nu mi se pare o risipa de bani + ca daca vei dori calea chirurgicala iti trebuie in primul rand un doctor bun ceea ce mai degraba in Bucuresti vei gasi si multi BANI!