| blondie a întrebat:

Cum poti scapa de vergeturi?

Răspuns Câştigător
| Summerismine a răspuns:

Eu am o crema se numeste "Cellufight!" este ff buna. dar trebuie sa te tii de ea. trebuie sa iti dai de 2 ori pe zi unde sunt vergeturile in timp de 8 saptamani. Mie mi-au mai trecut :* funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Ai cateva variante si cate obstacole:

Varsta e cel mai mare obstacol, urmat de kg in plus si de lipsa de activitate. Stresul si alimentatia nesanatoasa compenseaza la dezvoltarea acestora. Daca ai vergituri in urma unei operatii e destul de dificil sa le ascunzi.

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic dermatolog, eventual un nutritionist si antrenor sportiv.
Vei scapa de ele cu ajutorul cremelor regeneratoare, printr-un de sport aerorbic (inot si alergat), de asemenea alimentatia bogata in vitamine + grasimi esentiale (te interesezi scuze) pentru regenerarea tenului iti vor face din vergituri si riduri si celulita sa dispara. Am inteles ca cele mai bune fructe pentru ten, fiindca contin foarte multi antioxidanti sunt caisele. Poti face o dieta cu ele. De-altfel poti sa recurgi la niste tratamente spa + masaje.

De regula sportul si alimentaia + creme te vor ajuta sa treci peste problema aceasta. Dar genetica isi are amprenta. Cu timpul si cu rabdare, nu exista rezultate instantanee.

Spor!

| tntGabriela a răspuns:

E o crema la plafar straight face plafar e un magazin cu produse naturiste. asa.crema asta repara pielea.si nu numai vergeturile.si daca ai acnee pe fata(cosuri multi si pete) iti revin in 2 sap. :d eu asa fac...