| YQANA a întrebat:

Buna TPU big grin De ceva timp ma doare foarte tare capul,dimineata cand ma trezesc si ma dau jos din pat imediat ametesc si imi apare alb in fata ochilor, cand stau la laptop uneori lacrimiez si obosesc. se poate sa am ceva la ochii? adica as vrea sa ma duc la un control nu am nimic impotriva sa port ochelari si asa. dar imi este teama ca daca nu este din vina ochilor si ma fac de ras pe acolo laughing o prietena mi a spus ca nu are cum sa nu imi gasesca ceva la ochii cea mai mica dioptrie pentru ca asa are si ea thinking ce sa fac?...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Daca problema e reala si persista, adica nu e de la oboseala temporara sau alte motive temporare, mergi la un consult, nu rade nici un medic de tine daca nu ai nimic, ba chiar e recomandat un consult periodic chiar daca esti sanatos/sanatoasa.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi la medic si lasa falsele ifose.

| marin81 a răspuns:

Daca mergi la un cabinet oftlmologic bun, daca nu ai nimic la ochi nu iti gaseste dioptrii/ Ar trebuii mai intai sa te duci la doctorul de fa, ilie sa iti faca trimitere unde considera el ca trebuie