| Bosslamineacasaaa200555555 a întrebat:

Salut! Acum 2 zile am purtat pentru 2-3 minute ochelarii unei prietene care are +5 dioptria, instant am inceput sa ametesc, iar astazi m-a durut capul tare si imi obosesc ochii de cateva saptamani. Credeti ca mi-am stricat vederea (tin sa mentionez ca nu port ochelari). Stau pe telefon 12-13-14 ore pe zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TeodorescuAndrei a răspuns:

Odată ce stai 15ore pe zi pe telefon e clar nu ti-ai stricat vederea dar te-ai stricat la cap!

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Daca ai inceput sa ametesti instant, de ce ai stat cu ei 3 minute?
Este ca si cum ai spune "Apa asta este clocotita, dar o sa stau trei minute cu mana in ea sa vad ce se intampla"