| EternalVampire a întrebat:

daca o femeie batrana este paralizata de mai multi ani si nu poate vorbi exista vreo operatie care so poata salva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde ce afectiune are, insa nu cred. Chiar daca ar exista probabil ca doctorii nu s-ar baga pentru ca nu se merita. Daca este batrana s-ar putea sa aiba alte afectiuni care sa cauzeze probleme in timpul operatiei.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Numai o minune o mai poate salva

| SimonaCristina a răspuns:

Daca are AVC sechelar, depinde de varsta dumneaei si de tratamentul pe care-l urmeaza. Doar neurochirurgul hotaraste daca o opereaza.