Întrebare recomandată | LaraClarice a întrebat:

Daca termin o scoala postliceala sanitara, cand voi fi asistent, voi putea intra in sala de operație? Intelesesem de la niște prieteni ca pt a putea face asta, trebuie sa invat la Carol Davila, la asistenta medicala 4 ani. Scoala postliceala din orasul meu este foarte buna, recunoscuta chiar si in SUA si nu as vrea sa pierd bani inutil sa studiez in Bucuresti. Pe lângă asta, ce parere aveți despre acesta scoala a facultății de medicina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum sa nu? Mai trebuie sa intrii in gratiile unui medic si sa ai ceva experienta.

| RobertMoon a răspuns:

Da, se poate, dar trebuie sa ai putina experienta sa aiba doctorul incredere in tine.

| deliaDelia2 a răspuns:

Cum sa nu? Mai trebuie sa intrii in gratiile unui medic si sa ai ceva experienta.