| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda. A incercat cineva vreo cura de slabire sau a luat pastile de slabit? Au vreun efect? Te ajuta sau nu? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Discuta cu un endocrinolog/psihiatru. Nu slăbești cand crezi tu. Dacă exercițiile nu te ajuta si dieta n o poti respecta,e o problemă de natura medicală. Pastilele nu se iau fără prescripție si Da, exista pastile farmaceutice foarte bune, din sfera medicală, care te pot ajuta, dar se dau doar cu indicație de la medic.

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Multumesc pentru apreciere! Medicatia pe baza de hormoni sau farmacoterapia psihiatria este anti obezitate. O reduce sau o previne. Acționând a supra receptorilor glandelor endocrine sau asupra celor cerebrali, poti obtine rezultatele de care ai nevoie. Sunt oameni care se îngrașă pentru ca au un stil de trai nefavorabil sau oameni care nu au o dereglare fizica dar care mănâncă cand se streseaza iar antidepresivele sau anorecticele reduc nevoia. Ai grija de tine! Sănătate!

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Multumesc!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pastilele iti recomand sa nu le incerci pentru ca te poti imbolnavi de la ele.
Daca vrei sa urmezi vreo diete ar trebui sa mergi la un nutritionist, el iti va face o dieta personalizata care te va ajuta. Daca chiar vrei sa functioneze ar trebui sa imbini o dieta cu sport.

| EneCristian a răspuns:

Nu e nevoie de dieta si nici de pastile tot ce ai nevoie e sa schimbi ceea ce mananci( nu foarte mult junk food) si cantitatea( destul cat sa iti ajunga nu sa iti umpli stomacul ) bei apa si cu 4 ore inainte de culcare nu mananci.

| RosuEleonor a răspuns:

Depinde ce pastile de slabit folosesti si de asemenea depinde ce dieta tii, iar in cele mai multe cazuri depinde de organismul tau. O dieta sau o pastila de slabit va avea rezultatul diferit de la o persoana la alta.

Printre cele mai puternice capsule de slabire care chiar au efect ar fi Capsiplex. Un arzator de grasimi eficient care contine in mare capsaicina din ardei iute rosu. Nu trebuie neaparat sa tii o dieta stricta sau sa faci exercitii in paralel pentru a vedea rezultate. De asemenea Meratol cu extract de Nopal si lucerna verde sunt iar foarte eficiente, acestea fiind un blocator de grasimi si de carbohidrati. Corpul tau nu va mai absorbii grasimile din alimente si va forta organismul sa transforme grasimea deja depusa in energie.

Un lucru foarte important pe care ar trebui sa il iei in calcul este efectul yoyo. Nu exista dieta sau pastila de slabit care sa evite acest lucru. Cu alte cuvinte, mai devreme sau mai tarziu, kg pe care tocmai le-ai pierdut or sa se depuna la loc. Chiar si dieta de schimbare a metaboslimui are efectul yoyo dupa o perioada. Schimbarea stilului de viata este singurul lucru care poate evita acest efect.

Daca pana la urma te decizi sa folosesti un supliment pentru pierderea in greutate, incearca sa renunti la mancarurile junk food si sucurile carbogazoase. Iar asta nu doar in perioada in care iei pastila, ci si pe urma.

De asemenea, un stil de viata mai activ va duce la rezultate mai bune si iti va tonifia corpul si vei scapa de vergituri si celulita. Dimineata, imediat cum te-ai trezit incearca sa faci un program de inviorare, poti renunta si la folosirea liftului. Poti alerga prin parc sau sa mergi la o sala de fitness, unde vei intalni persoane care au fost in situatia ta si te vor ajuta cu placere.
Pentru sala de fitness iti recomand Capsiplex Sport, a fost special facut pentru persoanele active si pentru persoanele care vor sa devina mai active. Incearca-le, tot ce ai de pierdut sunt cateva kilograme din greutate.