| George20123 a întrebat:

Buna, zilele astea voi merge la dentist deoarece am cateva carii(la masele).Ma va durea sa le scoata? Cum va fi? Imi este putin teama de dentist si de asta intreb.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Bine ar fi sa nu le scoti daca se pot repara ca vei ramane fara dinti.
Nu doare nici daca le scoti, nici daca le plombezi ca iti face anestezie.Te pisca un pic injectia da nu apuci sa te plangi.

| Lioana a răspuns:

Nasol moment. Chiar nu se mai pot repara? Mie îmi pare rău că mi-am scos unele masele și n-am pus șurub pe rădăcini și să pun coroana. E foarte scump să-ți faci implanturi pe locul gol și exista riscul sa nu ți le accepte organismul.

| liliana77any a răspuns:

Va fi bine, incearca sa te relaxezi si sa nu te misti prea mult ca isi poate face treaba.