| NoInteres a întrebat:

dau funda pentru cel ce ma ajuta, sunt racita de vreo 3 zile, am luat paxiladin sirop. si acum iau un sirop din ridiche neagra ( gretos. dar totusi big grin ). Tusesc destul de mult. si este o tuse seaca... AJUTOR puppy dog eyes m-am saturat de raceala I don't want to see ajutati-ma puppy dog eyes la doctor merg maine dimineata... dar macar ajutati-ma acum puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kitty20 a răspuns:

Pentru ca sati treac tuse prima data trebuie sa nu mai fie seaca si pentru asta cere la farmacie un sirop Fluidon cu concntratie 5% fiindca are gust mai bun si costa vreo 6 lei. dupa ce incepi sa ai tuse si sa erupi si termini vreo doua din astea de sirop incepe sa iei acc si eu am fost racita acum cateva zile si asa mi-a trecut. Funda?

6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Pana maine dimineata cand ajungi la medic elimina toate medicamentele,pentru ca ai nevoie de un consult de specialitate. Daca este cazul ia un antifebril(algocalmin jumatate de tableta),ceai caldut, fara dulce, suc acidulat si lactate.Ai grija de organismul tau!

| miki_4604 a răspuns:

Cordiceps,chitosan si ceai antilipemic de la tiens .www.tiens-romania.ro

| s3my a răspuns:

Hexoraletten N, nurofen raceala si gripa, ceaiuri cat mai multe ca sa te hidratezi, lamaie + patrunjel + etc pentru vitamina C si miere [ goala, nu in ceai ]. eu asta fac mereu cand sunt racit. iar jobul meu este unul in care vocea trebuie sa mi se auda perfect laughing

| NoInteres explică:

Sa vedem care merge... care spune si doctorul. am sa il intreb de fiecare medicament pe care l-ati spus, si care va fi cel mai bun, va primi funda :*

| NoInteres explică:

Merciii

| pisymik a răspuns:

In primul rand ia ceva de gat ca aceasta tuse afecteaza gatul cu m ar fi:Tamtum verde/lemon,Strepsils, si pentru tuse ia cevacum r fi un sirop din muguri de pin (e mai bun decat ceea ce ei tu)si bea o cana de lapte fierbinte cu multa miere, garantat merge(proprie experienta)FUNDA?