| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

De 1 luna ma doare foarte tare ovarul drept la fel si piciorul. Am facut analize acum 1 luna jumatate si era totul in regula. Ce ar putea fi? Menionez ca ma doare din ce in ce mai tare. Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sfatul meu e să mergi urgent la o cameră de gardă la spital - simptomele pot fi și ale unei apendicite acute! Ignorarea lor poate avea consecințe grave!

| AnaAnastasiaaaa explică (pentru mihai69):

Eu nu inteleg de ce **** nu citesti intrebarea. Am spus foarte clar ca am facut analziele, nu am nici-o apendicita.

| mihai69 a răspuns (pentru AnaAnastasiaaaa):

Atunci stai și te vaită, puiule. Am citit enunțul; acolo spui că ți-ai făcut analizele acum 45 de zile, dar că te doare ceva numai de vreo 30.
În plus, durerea abdominală prelungită spre piciorul drept este unul dintre simptomele clasice ale apendicitei. Dacă nu mă crezi, treaba ta - dar atunci nu mai pune întrebări pe TPU și sună direct la 112.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Este posibil să fi răcit, să ai anexită. cel mai bine este să mergi la ginecolog pentru un ecograf, te va lămuri cel mai bine

| Ariana11 a răspuns:

Si pe mine ma doare de la nisipul de la rinichi pentru ca se plimba peste tot