| BusterBlader a întrebat:

De 2 ziile simt ca ma doare pieptul cand respir adanc.Am observat daca imi apas unpic pieptul(osul)simt ca ma doare, iar cateodata cand ma misc de pe schaun simt iarasi durerea. 1 an am facut EKG si mi-au spus ca am unpic de aritmie dar nu este deloc grav.Adevarul ii ca tot timpul stau pe schaun ca semnul intrebarii si ma doare si groaznic coloana de multe ori(cred ca am probleme cu ea). Am 16 ani imediat 17 si adevarul este ca am crescut si destul de brusc. Posibil sa fie de la inima? Sau poate fii si din cauza ca ma dezvolt, sau ca tot timpul stau ca semnul intrebarii? Va rog dati-mi un raspuns cat mai repede.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Nu este de la aritmie. Durerea poate fi de la pozitie durerea toracica dupa parerea mea este o nevralgie intercoastala care se trateaza suferind sa spunem asa va trece in cateva saptamani poti lua antinevralgic. Bineinteles ca pot fi si dureri de crestere pana isi gasesc locul.

| protos87 a răspuns:

Exista unele medicamente care corecteaza aritmia, nu le zic aici pentru a nu face reclama. Din cate spui e posibil sa ai probleme datorita pozitiei tale. Incearca sa faci pauza din cand in cand, sa te ridici de pe scaun si sa faci cateva exercitii fizice de incalzire si "intindere".

| YayuK a răspuns:

Ai aceeasi problema ca si minehappybine... aproape. Se poate sa ai scolioza in combinatie cu o disfunctie cardiaca care iti cauzeaza probleme respiratoriihappy mergi la medic.

| BusterBlader explică:

Poi..si eu sunt de parere ca nu este de la inima..ca azi nu prea m-a durut si nici daca apas osul...Si de atunci cand mi s-a spus sa fac sport faceam foarte mult si chiar am slabit 9kg

| Mippp a răspuns:

Eu am auzit. Ca este din cauza ca te dezvolti si ca oasele se maresc. Dar nu stiu. sigur. Ai grija.:*

| Ivascu_Constantin_1978 a răspuns:

De ce ma doare spatele puteti sa imi dati un raspuns