| whyntt a întrebat:

De aseara am o durere unpic mai sus de zona inghinala cand misc brusc picioru sau cand ma apas pe abdomen jos de tot,unde sunt situate patratelele fix unde e osul de la sold, mai exact in zona "parului penisului" ce poate fi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexandruSimionescu a răspuns:

FA o vizita la medic pentru a nu fi o forma perfecta de apendicita. Lasa-te pe spate si ridica brusc piciorul la piept. Daca te doare cam asta inseamna popular vorbind. Daca nu intervii si daca este apendicita, se va transforma in scurt timp timp in ceva nasol. La doctor o sa te palpeze, o sa-ti faca analiza globulelor albe si in functie de numarul lor o sa stie imediat despre ce e vorba. Nu astepta ca odata "plesneste" si pentru ceva banal acum (daca e apendicita) o sa ai de tras destul daca intarzii. Ai sanse sa nu fie nimic totusi dar e mai bine sa te asiguri daca simptomul persista. Uite un site sa te distrezi putin: https://reikido.ro/