| TheBoyFromVeniceBeach a întrebat:

De 5 zile tin dieta dukan si azi e a 6 a zi in care am fost in excursie si din pacate am mancat produse care contin zahar. Ce pot face ca dieta sa functioneze in continuare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Incepi de la zero, nu mai conteaza cele 5 zile.

| thalyslly a răspuns:

O ti in continuare
dukanul nu e asa restrictiv

| pietrean a răspuns:

Nu ai auzit cat de nociva este aceasta dieta? Mai ales daca o tii si cum nu trebuie! Poti slabi,deoarece dai organismului, odata, prea multe proteine, ca apoi sa te ingrasi dublu.
Oare nu ar fi mai bine, sa duci un regim de viata sanatos? Intra pe profilul meu, la raspunsuri si orienteaza-te dupa ce am raspuns altora, despre ce este bine si cum sa manaci.Nu este o regula(nu sunt nutritionist),dar ca un sfat, tot ce am scris, nu poate decat sa te faca, sa manani ce trebuie, diversificat si sanatos.
Daca vrei sa ma intrebi ceva...