| TheBoyFromVeniceBeach a întrebat:

De 5 zile tin dieta dukan, azi e a sasea zi si din pacate am mancat ciocolata pentru ca am fost in excursie. Ce ar trebui sa fac ca dieta sa functioneze in continuare?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O iei frumusel de la capat.

| TheBoyFromVeniceBeach explică (pentru neutrino):

Precizez ca am ajuns acasa si m-am fortat sa vomit o parte din ceea ce am mancat, functioneaza daca o continui si nu o iau de la inceput?

| marialarysa a răspuns:

Nu mai tine diete...mai rau faci cu dieta mananca la timp si cel putin un fruct pe zi si e mai bine happy

| CoolAlice a răspuns:

Continua dieta, dar nu mai face abateri. Eu am reusit sa dau jos 14 kg in 3 luni si nu mi-a fost greu. Stiu multe persoane care au slabit cu dieta asta, dar ce conteaza cel mai mult e sa gasesti o dieta pe care sa nu-ti fie greu s-o tii. La polul opus dietei dukan este regimul vegetarian, dar eu, de exemplu, n-am reusit decat sa ma ingras mai mult cand am incercat sa renunt la carne... Cand ai pofta de dulce, poti bea cola zero sau altceva cu indulcitor.

| cupcake1 a răspuns:

Parerea mea este sa te tii de dieta in continuare, fara sa te mai gandesti ca ai mancat ciocolata. Incearca sa faci putin sport si te vei simti mai bine, iar pe viitor invata din greseala asta. Oricine mai greseste si acum nu o sa te ingrasi pentru ca ai mancat ceva nepermis. Tine-te de dieta pe care ai ales-o si usor, usor o sa reusesti sa obtii ce vrei.