| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.De acum 5 zile nu ma simt bine deloc, simt ca ma sufoc, inima bate repede, ma doare sub burta si la rinichi, urinez putin si des, mi-a aparut un semn rosu pe incheietura mainii, oare am septicemie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Ai prostie enorma in cap! Septicemia nu se face asa usor! Ai o infectie urinara si trebuie sa mergi la un medic urolog sa faci niste analize si sa-ti prescrie niste tablete. In 3 - 4 zile esti ca nou! Ori ai racit, ori ai nisip sau piatra la rinichi, dar trec! Ceai cat mai mult, 2 - 3 litri pe zi, odihna la caldura si somn cat cuprinde, dar dupa ce revii de la medic cu un diagnostic! Numai bine!