| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.De ceva timp am probleme cu inima, totul a inceput acum 2 ani de la o "simpla frica"si de atunci ma doare inima, simt ca ma sufoc si respir foarte repede... Oare am facut infarct? Tin sa mentionez ca am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, alea sunt doar atacuri de panica, care sunt usor confundate cu infarctul, sau durerile de inima.
Te asigur ca NU ai nici o problema cu inima, este doar in capusorul tau problema!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inima nu doare.
Poti avea insa alte probleme, dar pentru asta trebuie facute investigatii medicale.

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu cred ca iti poti "distruge" inima asa de simplu. Cred ca e vorba de un atac de panica mai agresiv.

| Kinda a răspuns:

Ai o fobia a ceva anume, poate ai fobie pur si simplu ca te gandesti la frica aia care ai avut-o, du-te la psiholog daca vrei sa iti rezolvi problema.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Kinda):

Pai mi-e frica sa nu mi se indeplineasca dorintele negative

| Kinda a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

E o chestie normala in viata.