| Patriciia a întrebat:

De aproape2 saptamani am ulcior la ambii ochi, nu stiu ce sa mai fac ca sa imi treaca odata ma ales ca sambata trebuie sa merg la nunta la sora mea! HELP my please! Dau fundita!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrAlex a răspuns:

Sa iti dai cu laptele unei femei insarcinate si nu glumescwinking

3 răspunsuri:
| AddaSunnii a răspuns:

Pune-ți o țigară în ureche (aprinsă, cu grijă) ca să tragă curentul afară..la mine a funcționat când m-a tras curentul la ochi. Dar vezi să stea cineva lângă tine să supravegheze țigara tot timpul.

| RadioactiveUranium a răspuns:

Umezeste o batista cu ceai de galbenele si puneti pe ochi ori puneti cartofi taiati felii.

| Kitzzza a răspuns:

Buna)Eu personal n-am avut niciodata, in schimb sora mea care i-a foate repede o raceala, care simte frigul mai repede, ea a avut o perioada si foarte des chiar ii ieseau, era de ajuns sa o traga putin curentul si gata.A incercat diverse medicamente si ele isi faceau efectul doar ca timp de vreo 2 saptamini.Cand ii ieseau ultimele ulcioare a incercat ceva ce stiu ca nu suna cam frumos, cineva i-a recomandat sa incerce.Deci umezesti o batista cu urina ta si incerci usor sa stergi locul respectiv unde e ulcior, sper sa te ajute pina sambata. Pppupici :*