| Katy20p a întrebat:

de ce ma doare burta in jurul buricului si imi vine sa vomit de 2 ori pe zi? Si incep si sanii sa ma doara

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Durerea din jurul buricului și a sânilor, plus vomitat poate fi de la o infecție fie la organele genitale, fie de la sistemul urinar. Dar, poate fi o infecție localizată la sistemul digestiv.
Un control la medicul de familie, niște analize medicale gratuite la interne, plus o ecografie abdominală ar trebui să dea niște răspunsuri. Oricum nu mai amânați!

| TristanTzara a răspuns:

Mai bine ai întreba un medic. Simptomele par cam îngrijorătore, așa că ar trebui să-i faci o vizită medicului de familie.