| Cocsalb a întrebat:

De ceva timp am o rana in varful penisului. Imi poate spune cineva cum o pot trata?
Vreau sa mentionez ca nu e de la o boala cu transmitere sexuala pentru ca sunt virgin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Chiar daca nu e BTS, tot poate fi o infectie cauzata de malahie. Opreste-te o perioada, mentine f bine igiena locala si daca nu iti trece mergi la medic.

| Violleta2022 a răspuns:

O poti tratat cu: multa apa calda si sapun, spalat de 2 ori pe zi (dimineata la trezire si seara, inainte de culcare) si evitat masturbarea, pana la vindecarea completa a ranii.

| Iote a răspuns:

Daca e rana, numai medicul te poate trata. Aici nimeni nu stie cauza. Mergi la medic numaidecat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Men, pe acolo iese "el pipi", nu e rana. Pe de alta parte, daca nu te speli pe maini inainte sa te onanizezi, poti sa faci o groaza de boli!

| Adi88 a răspuns:

Spalate de doua ori pe zi dim si seara cu sapun antibacterian si vezi daca trece. Ar tr sa treaca daca nu e ceva grav. Dacă nu trece, mergi la un dr. urolog.