| Perpelea_Ionut_1990 a întrebat:

Salut oameni, deci dupa ce ejaculez, trec 10 min si ma ia o usturime a penisului, simt nevoia sa merg la baie, iar dupa ce urinez ma ustura ceva mai tare. Usturimea trece dupa vreo 20 min si este destul de deranjanta. Mentionez ca ma masturbez destul de des. Imi poate spune cineva care poate fi cauza? Si nu patesc asta mereu, multumesc anticipat!
P.S: Nu se pune problema bolilor cu transmitere sexuala sau ceva, inca sunt virgin, am 14 ani

Răspuns Câştigător
| Wihox a răspuns:

M-am interesat special ca sa te lamuresc (si pentru ca eram si eu curios).

Se pare ca dupa ejaculare corpul initiaza un proces de eliminare fortata a urinei pentru a curata ce a ramas in urma ejacularii. In cazul in care nu ai urina procesul devine unul dureros.

Si tot pe acelasi site scrie ca daca intampini aceasta problema sa intri sub dus si sa dai cu apa fierbinte pe zona de jos a abdomenului pentru a stimula activitatea urinara.

Mult succes. big grin

5 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Si eu am patit asta. Patesc asta daca ma masturbez pe stomacul gol. Am cautat pe net dar nu am gasit nimic. Mi-am facut analizele crezand ca am o infectie urinara, am discutat cu parintii si nu am ajuns la nici o concluzie. Oricum, nu e nimic ingrijorator.

Update. Boala venerica sigur nu este deoarece donez sange si mi-ar fi spus daca am ceva. Oricum, sunt foarte linistit ca nu patesc doar eu big grin.

| Nitunitu a răspuns:

Raspunsul corect l-a dat Wihox. Tot ceva cu baie fierbinte voiam sa iti spun dar poti de doua trei ori pe zi sa ti penisul sub apa calda cateva minute o sa vezi ce bine te simti. Spala-te des pe penis chiar si de doua trei ori pe zi. Risti sa fac anumite "boli" de mizerie de la lenjerie sau scamele patului daca dormi dezbracat.

Cu masturbarea mai rareste-o, iti seaca multe fluide si minerale din corp si te poti simti si foarte slabit.

Inteleg ca mancare modificata genetic iti da multi hormoni dar daca te abti azi, te abti si maine, o faci si poimaine pana la urma o sa vezi ca nu mai ai nevoie.

O sa cresti si o sa iti faci o iubita pe la 18-20 de ani sper (din punct de vedere sexual), ai grija te rog sa nu gandesti cu penisul cand faci sex si sa te protejezi la varsta aceea. Nu cred ca vrei sa vezi cum o fata face avort. Evita lucrurile care nu au nevoie sa se intample si cand o fi (peste varsta de 25 de ani sper) sa ramana sotia ta sau iubita ta gravida sa ramai langa ea si sa pastrati copilul.

Momentan apuca-te de un sport si vei uita de masturbare...

| Taduic a răspuns (pentru Nitunitu):

De curiozitate, cati ani ai?

| Nitunitu a răspuns (pentru Taduic):

Aproape 30

Răspuns utilizator avertizat