| Skyscarper001 a întrebat:

De ceva timp, imi apare o rana in colturile gurii, unde se intalnesc buzele, ca si cand ar fi despicate si ma si doare foarte tare cand vreau sa deschid gura. Ce as putea sa pun ca sa treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Badijonările cu glicerină boraxată ( sau cu tinctură de propolis ) ar trebui să te ajute în acest caz!

De asemenea, ar fi indicat un control medical pentru a depista alte eventuale leziuni...

Toate cele bune.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da si eu am avut problema asta, de cateva ori, cand eram copil. Nu stiu exact cum se numeste, insa daca ai in casa te poti da pe zona aia cu grasime de porc, de cateva ori pana trece. La mine a mers mereu, este o solutie pe care o stiu de la bunica, nu stiu exact cum functioneaza, dar functioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E posibil sa fie vorba despre o afta bucala.
Sa dai cu glicerina baroxata daca ai asa ceva.
Te pup!