| mariaandrada30 a întrebat:

Buna TPU.
De ceva timp imi tot curge lichidul acea maro si nu imi vine menstruatia, am menstruatie, dar este foarte neregulata. De ce imi curge acel lichid e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca situatia descrisa se tot repeta de mai mult timp, ar fi mai mult decat necesar, devenind practic chiar obligatorie consultatia ginecologica, cu atat mai mult cu cat ai precizat ca producerea menstruatie este mai ''atipica''. Este posibil ca totul sa se datoreze existentei unor particularitati specifice organismului tau, insa acest lucru poate fi determinat, stabilit si confirmat numai de catre un medic ginecolog. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e ceva grav dar nici bine nu e, incearca sa mergi la un ginecolog el iti va da tratamentul necesar.

| gabriielaaa a răspuns:

Nu cred sa fie grav poate fii o infectie sau raceala du-te la medic si te va ajuta si cu menstruatia neregulata o infectie netratata poate duce la ceva mai grav asa ca sfatu meu du-te la doctor

| Mandreiv a răspuns:

Daca scurgerile nu sunt in perioada specifica menstruației mergi totusi la un control, nu neapărat ca ii ceva grav dar nu strica.