| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
De ceva vreme nu mai pot să mănânc, am slăbit destul de mult de vreo lună, două și nu găsesc o cauză a lipsei poftei de mâncare. Dacă mănănc o ciorbă la 12, până seara la 21-22 nu îmi mai este foame, îmi e greață oarecum să mănânc. mă gândesc că poate mă stresez cu examene și etc, dar am mai avut examene și nu e mare tragedie. habar nu am ce am și cum pot rezolva. A trecut cineva prin ceva asemănător să îmi poată spune ce aș putea face? Mulțumesc! Sunt băiat în caz că ajută cu ceva informația.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mananca multe fructe coapte, proaspete, in special mere (din gradina), dar si lamaie, portocale (in suc).
Dupa un timp sigur iti va reveni si pofta, si greutatea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă altfel te simți bine, mai așteaptă câteva zile. Apoi, la medic.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic.

| Brizbriz a răspuns:

Cea mai sigura metoda pe care o stiu pentru pofta de mancare, din pacate nu e legala in tara asta, si anume iarba (canabis)
deci, fa o vizita in Rep. Moldova, acolo e legala big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă medicul de familie.

| Osax a răspuns:

De la un timp nu o sa mai simți foame toată ziua o sa slăbești dar totuși mănâncă cv usor