| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
De ceva vreme nu am poftă de mâncare, e de ajuns să mănânc o felie de pâine și nu îmi mai este foame. Totodată îmi e somn mereu, dacă mă pun să dorm și nu mă deranjeaza nimeni aș dormi și 24/24. Am așa un gol în stomac, mă stresez, nu știu care e cauza. Vreau să mă îngraș dar mai tare slăbesc.
Ce credeți că ar putea fi? Îmi puteți recomanda niște vitamine ceva? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justme12344321 a răspuns:

Buna! Iti recomand sa mergi sa faci un set de analize, si pe baza acestora sa iti recomande un medic ce suplimente sa iei. Sigur si stresul este un factor, la mine are efect invers…
Eu De exemplu cand am fost mai mica am avut anemie si efectiv nu aveam pofta de mancare…

| Syrten explică (pentru Justme12344321):

Pățesc uneori să mă ridic și să se învârtă totul cu mine, amețesc rău. O fi simptom al anemiei?

| Justme12344321 a răspuns (pentru Syrten):

Da! E posibil sa fie deficit de fier.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca ai o depresie severa, care te poate duce pe patul spitalului, daca nici macar nu te hranesti normal.
Vitaminele nu ajuta la nimic atata veme cat nu mananci hrana sanatoasa cu multe fructe, legume si carne.
Vitaminele ajuta la ridicarea si intarirea sistemului imunitar, dar cand sistemul tau imunitar nu primeste hrana, atunci poate sa cada rau de tot si nici 10 kg de vitamine nu te mai poate pune pe picioare.

| Frank51 a răspuns:

Povestește-mi și mie cum reușești că trebuie să slăbesc și eu 15kg.

| SingleForOne a răspuns:

Trebuie sa te duci de urgent la medicul de familie. Cel mai probabil ar fi anemie (stare de ameteala, slabire, etc)