| Mimiiiiii a întrebat:

De citeva zile nu stiu ce mi se intimpla. Obosesc foarte repede ziua, desi ma culc devreme.Simt ca nu pot face niciun efort si mereu ma simt obosita chiar daca nu fac nimic.De ce se intimpla asta? Sau e din cauza timpului posomorat de afara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Incearca sa afli un rezultat concret mergand la medicul de familie.
Poate fi o raceala la plamani/poate fi de la inima.
Poate consumi energizante/cafea.
Sarbatori fericitehappy

| IngerAlb a răspuns:

Probabil este și starea vremii un factor care duce la senzația asta. Și eu am avut stări de genul. Pune-ți problema alimentației. Mănâncă mai multe vitamine, fructe, legume și fă mișcare cel puțin 30 de minute, mergi, plimbă-te. Și că tot vin sărbătorile, bucură-te de viață, implică-te în treburile casei, râzi, glumește, ieși în oraș cu prietenii.
Sper că te-am putut ajuta.

| neutrino a răspuns:

Ai muncit prea mult anul acesta si iti trebuie multa odihna. Dupa sarbatori ar fi bine sa consulti un medic.

| Lia340 a răspuns:

Daca nu ai depresie, adica stii ca esti happy happy ai anemie feriptiva(reprezinta o afectiune cauzata de lipsa de fier sau valoarea redusa a hemoglobinei din sange).

| nechiforboss a răspuns:

Poate fi din cauza vremii, a oboselii, a stresului, a grijilor. Incearca sa te duci in vacanta undeva la munte sau altundeva sa te linistesti! Sarbatori fericite!

| tanya123 a răspuns:

Controleazate la medic poate te va ajuta