| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si ma simt obosita. Ma culc pe la 22:30 si ma trezesc pe 8:00-9:00 dar totusi ziua ma simt obosita si ma dor toti muschii, toate oasele.Practic si sport. Dar nu stiu ce mi se intampla. Ajutati-ma va rog. Mama zice ca sunt din cauza cresterii thinking

4 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Eu ma culc la 1 si ma scol la 8, si ma duc si la scoala dupa-amiaza, practic si sport si nici nu ma hranesc bine, in perioada adolescentei, lucru care e foarte rau.

Da are dreptate mama ta.Incearca sa ai o alimentatie echilibrata si sa practici pilates sau cateva exercitii usoare de intindere inainte sa te culci si cand te trezesti. Si poti sa bei si un pahar cu lapte cald seara happy

So, incearca sa te culci si mai devreme, sau macar sa te bagi in pat daca n`ai somn, si nu mai sta mult la calculatorhappy

Have fun.Traficanta.

| εїз Ir εїз a răspuns:

Ia calciu si mananca fructe! E cea mai buna solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dormi destul de mult. Esti si in crestere dar ai nevoie de mai multe fructe.
Si eu ma simt la fel dupa ce vin de-afara sau dansez, ma simt epuizata, dar nu ma pun in pat. Aprind calculatorul, intru pe youtube si TPU happy.

| CatelusPufos a răspuns:

Ia calciu si incearca sa te culci mai devreme.