| ciprian2013 a întrebat:

De curând am avut un accident și mi-am pus piciorul în gips. Diagnosticul a fost "Fractură metafiză distală picior stang fără deplasare" ( adică o fractură la tibie). Cât timp credeți ca voi sta cu gipsul?
După ce îmi voi da gipsul jos voi avea nevoie de recuperare pentru a putea călca din nou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica cat timp credem? Ce relevanta are ce credem noi ti ai pus singur ghipsul ala? Nu te a consultat un doctor sa iti ofere astfel de informatii?

| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Maxim 6 saptamani si acum depinde de recuperare daca ai sistemul imunitar bun ti se va reface piciorul si vei putea calca singur dar daca esti slab cu imunitatea vei avea nevoie de recuperare.