| Roman00 a întrebat:

peste 2 zile îmi voi scoate piciorul din ghips(fractura maleola mediala unde mi s-au montat doua șuruburi) întrebarea mea este după câte zile pot calca pe picior și ce recuperare trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

O sa calci pe picior ceva mai tarziu,va trebuie sa faci ceva recuperari,ceva tratamet cu curent electric, sau nu mai stiu cum se numneste, plus mai stiu eu ce alte masaje si terapii mai se fac.
Deci nu te gandi ca gata a dat ghipsul ala jos deacum vei alerga laughing trebuie sa incepin sa inveti iar sa mergi, cel putin cateva zile, depinde dupa caz.
O sa iti spuna medicu ce va trebuie sa faci, deci nu iti face griji.