| All3 a întrebat:

TPU!
De ieri tot sunt speriata ca ceva se intampla cu ochii mei, eu port ochelari si...am observat ca, cateodata, mi se dilateaza pupilele, in special cand ma uit atent in oglinda, si azi, ma dadeam cu niste creion de ochi verde la ochiul drept, iar la ochiul stang mi se ingrosase foarte tare conturul acela negru, credeti ca e ceva in neregula sau e din cauza ca ma privesc prea mult in oglinda si-mi fac iluzii? laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal sa faci adaptare la privirea de aproape.

| OanaG a răspuns:

Si mie mi se intamplawinking, si eu port ochelari, nu permanent da ii port la pc/tv!

| puf1992 a răspuns:

Nu ai de ce sa fii speriata. Si eu m-am speriat prima oara. dar mi-am dat seama, si singura gnd logic :*. stai linistita.happy esti bine... straight face atat timp cat nu vezi in ceata sau altceva, daca te doare in spatele ochilor. mai lasa ochelarii si inchide ochii si culca-te. sper ca te-am ajutat.happy. Bye. sanatate multa

| ardillabicolor a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu ochii tai. E normal sa ti se intample asta cand te uiti atent la ceva. De asemenea ti se vor dilata atunci cand privesti pe cineva pe care urasti sau iubesti sau atunci cand asculti o poveste interesanta.winking