| Ciornei_Adrian_1970 a întrebat:

De la insolatie ce fel de dureri sunt? Eu am avut dureri in zona abdomenului, vomitand de doua ori. Simptomele precizate pot aparea datorita ca am stat prea mult in soare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| QuoVadisss a răspuns:

Buna! Pot aparea multe simptome ale insolatiei, cum ar fi epuizare, somnolenta, ameteala, greata, durere de cap, oboseala, dificultate in respiratie, ritm cardiac accelerat, gura uscata, frisoane, greata, sete puternica si chiar voma. Cel mai bun remediu pentru tine acum in acest moment este sa te odihnesti intr-un mediu mai racoros si daca se poate sa nu stai prea infofolit, pune niste comprese reci pe abdomen sau axile si trebuie sa te hidratezi. Bea cat mai multa apa!
Insanatosire grabnica!