| ROby1Kaizoku a întrebat:

Buna TPU... de la o vreme, mai exact de cand a inceput vacanta de vara ma simt foarte deprimat si singur. Inainte am practicat fotbal, dar dintr-o data am decis sa renunt. pentru ca am considerat ca fotbalul imi ocupa foarte mult timp pretios, si din cauza ca nu ma intelegeam prea bine cu ceilalti colegi din echipa.O perioada dupa ce ma lasasem. m-am simtit bine, dar o data cu inceputul vacantei au inceput sa apara si marile probleme pentru mine, deseori intampin probleme de concentrare, atentie si rabdare si ma simt de parca nu as exista pe lumea asta...nu mai am chef sa vorbesc cu nimeni, desi chiar si inainte de asta nu eram o fire prea deschisa cu ceilalti. am incercat sa incep diferite activitati sala, inot etc. dar fara rezultat starea mea de spirit nu s-a imbunatatit deloc. si la pc cand stau prea mult incep sa ametesc si mi se face rau, sau cand incep sa citesc o carte sau altceva nu mai pot deloc sa ma concentrez.
P.S:Sa nu uit sa precizez faptul ca nu tolerez deloc caldura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Salut! Incearca sa comunici mai mult cu prietenii, sa iesiti pe afara, sa faceti diverse activitati ca sa mai uiti din probleme.
Ai grija, sa nu cazi intr-o depresie.

Răspuns utilizator avertizat
| Stefi21 a răspuns:

In trecut simteai placere, bucurie, satifactie in anumite actiuni, activitati? Incearca sa te intorci la lucrurile care iti faceau placere si care te implineau.Lucrurile sunt tot acolo dar mintea a luat-o pe un drum gresit.Intoarce-te si ia lucrurile de la capat. Orice lucru care iti creaza satisfactie implinire e bun.Nu e bine sa te izolezi de prieteni. Daca nu te simti confortabil cu unii gasesti altii ca tine.Nu ar strica si niste analize.Sa nu ai unele probleme cu tiroida.

| Scorbut a răspuns:

Parerea mea e ca prietenii iti ridica cel mai bine moralul si nu te lasa sa te plictisesti. happy Incearca sa cunosti persoane noi pe Facebook sau Omegle si s-ar putea sa gasesti pe cineva cu care iti va face placere sa vorbesti big grin
Numai bine! >big grin