| sexy98 a întrebat:

Merita sa renunt la demnitate? Sunt cu un baiat de 6 luni...La inceput ne intelegeam foarte bine, dar de vreo cateva saptamani(2-3) am inceput sa ne certam din orice motiv.Si il iubesc foarte mult asa ca de fiecare data eu fac primul pas.In ultimul timp il simt mai rece, mai indiferent... Oare nu ma mai iubeste? Oare merita sa renunt la demnitate pentru el?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu fa asa ceva. Poti sa-l iubesti cat vrei, dar dragostea presupune si multa suferinta.Deci,iti vei calca pe inima si nu vei mai face nimic.Cum deja l-ai obisnuit ca tot tu te impaci,schimbarea ta de atitudine o sa-i dea de gandit. Daca apare intreband ce ai patit,e bine,te iubeste si s-a nelinistit ca te pierde. Daca nu apare si nu te cauta, se bucura ca l-ai lasat in pace, nu te iubeste si atunci nu are sens sa mai fii cu el.Plangi cat vrei, racoreste-te dar demnitatea nu ti-o pierde, vei scade si in ochii lui si in ai tai.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Din dragoste poti sa faci multe, dar gandeste-te daca primesti acelasi lucru. Ca daca numai tu te zbati pentru o relatie atunci nu merita.

| Narcis2007 a răspuns:

In niciun caz...vei gasi zeci mai buni ca el...plus ca ai doar 13 ani

| dulcykaLy a răspuns:

Pentru nimeni nu trebuie sa renunti la demnitate.

| secret_7976 a răspuns:

Nu! Nu merita nici un baiat...doar daca iti da dovada ca te iubeste si te respecta pentru ceea ce esti. Si felul cum te priveste poate fii o dovada ca te iubeste sau nuhappy

| adnreas09cta a răspuns:

Hei...esti copila ai tot timpu din lume sa iubestimai ai ogramad de baieti de iubit...a anunti cand faci 18 ani:*